BUDOWA DOMU: 5 pomysłów, które warto zrealizować

1.    GARDEROBA TUŻ PRZY WEJŚCIU
Warto wygospodarować niewielkie pomieszczenie, gdzie będzie można przechowywać kurtki i obuwie wszystkich mieszkańców, a kiedy odwiedzą nas goście, odzieżowy misz-masz nie zakłóci wystroju wnętrza. Jeśli nie masz takiego miejsca, koniecznie zaplanuj w przedpokoju wnękę o głębokości ok. 65 cm, którą będzie można zabudować i zamknąć (np. drzwiami przesuwnymi).

2.    WYSOKA ZABUDOWA W KUCHNI
Oprócz sprzętów AGD, meble kuchenne od podłogi do sufitu pomieszczą zapasy żywności i kuchenne naczynia. Żeby zestawić kilka wysokich szafek, kuchnia nie musi być duża, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej długości blatu roboczego. Nie zawsze duże gabaryty mebli będą wyglądać korzystanie przy wejściu do kuchni, dlatego na etapie budowy zastanów 5 pomysłów, które warto zrealizowaćsię, czy nie postawić dodatkowych ścianek, aby wysoką zabudowę ukryć we wnęce.

3.    BLAT ZAMIAST PARAPETU
To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zyskać na powierzchni blatu. Trzeba zapewnić wysokość do okna od 82 cm do 90 cm dla wyższych osób. W tym przypadku, jeśli planujesz umieścić zlewozmywak pod oknem, skrzydła okienne muszą otwierać się bez kolizji z  kuchenną wylewką, chyba że skorzystasz z wąskiej oferty baterii podokiennych.  

4.    PRZEMYŚLANE POMIESZCZENIE GOSPODARCZE
Zaplanuj schowek na wszystkie szpargały. Zastosuj otwarte regały lub zamkniętą zabudowę. To miejsce gdzie przechowasz sprzęt sportowy, sezonowe ubrania albo niepotrzebne rzeczy, których żal ci wyrzucić. Jeśli to pomieszczenie ma służyć także za pralnię, pamiętaj o wolnej przestrzeni na rozłożenie suszarki i deski do prasowania.

5.    GARAŻ NIE TYLKO NA SAMOCHODY
Zaplanuj miejsce, gdzie pomieścisz wszystkie narzędzia i akcesoria do pielęgnacji ogrodu. Jeśli wciągnie cię ogrodnicza pasja, z czasem zauważysz, jak powiększy się zapas doniczek i nawozów. W garażu będziesz przechowywać rzeczy o różnych gabarytach, dlatego powinno zestawić się regały o różnym rozstawie półek lub z możliwością regulacji.
 

Dodaj komentarz