KOMPLEKSOWE UMEBLOWANIE

l-falmec
Poznaj wszystkie produkty >
 
Zobacz aktualne promocje >
 
Daj się zaskoczyć najnowszą technologią >

Made in Italy
 
Celem firmy Falmec jest tworzenie najlepszych okapów na świecie. Najlepszych, bo dopracowanych do perfekcji.

falmec-1Falmec to 30 lat specjalizacji w jednym obszarze. Udoskonalanie funkcjonalności: maksimum wydajności, minimum hałasu. Proponowanie tego, co unikatowe. Tak jak okapy E.ion, które nie tylko oczyszczają, ale także jonizują powietrze. Niespotykane wykończenie: ceramiczna, plisowana czasza modelu Marilyn, autentyczna platyna podkreślająca okap Fenice czy ręczna robota mistrzów szkła weneckiego w wydaniu Torcello i Venezia. Falmec to także największa na rynku oferta okapów w tradycyjnym stylu: z drewnianym i ceramicznym wieńcem albo lakierowane czasze z elementami miedzi lub mosiądzu.
 
Produkcja Falmec to precyzja ręcznej pracy i współczesnej automatyki. Fabryka, w której ludzie i maszyny żyją w symbiozie, razem niezastąpieni w tworzeniu rzeczy pięknych, trwałych i funkcjonalnych.
MILAN w fabryce Falmec
 
Wyjazd do Włoch na skraju lata 2013 r. to bezcenne doświadczenie, które wzbogaciło wiedzę o produktach marki oraz skłoniło do refleksji nad rodzinnym biznesem i potęgą ludzi skromnych, przepełnionych pasją tworzenia rzeczy niezwykłych.
 falmec-2
Wydawać by się mogło, że firma osiągająca światowy sukces i miano producenta najlepszych, często bardzo drogich urządzeń, mogłaby funkcjonować w azylu własnej fabryki, dopuszczać do siebie tylko nielicznych ludzi z zewnątrz, a właściciele– jeśli wciąż byliby to założyciele firmy – wszelkie obowiązki zlecaliby swoim pracownikom, sami spędzając wolny czas na rozrywkach, które przecież należą im się po latach ciężkiej pracy.
 
Falmec funkcjonuje inaczej, poza światem wielkich korporacji. Od początków 30 lat temu do dziś firmę prowadzi rodzina. Dwófalmec-3ch braci przekazuje wiedzę i pasję następnemu pokoleniu. Jeden z założycieli, Danilo Poser i jego dwóch synów wita nas w zakładach produkcyjnych w miejscowości Vittorio Veneto na północy Włoch. Danilo oprowadza po fabryce  w typowy roboczy dzień, kiedy pracy jest dużo i wszyscy są przy swoich stanowiskach. Nic bardziej nie koncentruje uwagi, niż entuzjazm twórcy opowiadającego o swoim dziele. Rozmawiamy o elektronice, o tym, że wszystkie silniki mają konstrukcję opartą o indywidualne projekty, o izolacji tłumiącej hałas, o lakierowanych od wewnątrz elementach obudowy okapów, aby jeszcze bardziej złagodzić przebieg powietrza… Pracownicy wyróżnieni najlepszymi zdolnościami składają dekoracyjne czasze okapów. Wielkie roboty i laserowe urządzenia obrabiają stal. Pfalmec-4an Danilo z wprawą instaluje program w jednej z tych skomplikowanych maszyn. W trosce o detale, we wszystkich procesach wciąż uczestniczą właściciele, pokorni ludzie owładnięci swoją misją.
 
Poza fabrycznymi halami, zwiedzamy showroom, który jest swoistą galerią sztuki. Masywne, imponujące formy, feeria faktur, barw i kształtów, gra świateł. Możliwość zobaczenia wszystkich modeli przekonuje, że każdy z tych okapów został sprowadzony do ideału, eksponatu w pełnym tego słowa znaczeniu.
 
Historia firmy poucza, produkty zachwycają, a technologia dopełnia całości. Postanowiliśmy być częścią tego dzieła i przyczynić się do rozpowszechniania marki Falmec, która przekonała nas do siebie nie za pomocą wmuszonych haseł i reklamy, a logiczną i spójną opowieścią o własnych wartościach.
Falmec w Twojej kuchni
 
Wybierz coś dla siebie z kilkudziesięciu modeli. Okap możesz zamówić wraz z meblami kuchennymi lub do kuchni, którą już masz.