Jak krok po kroku wygląda współpraca (na przykładzie mebli kuchennych)?

Pamiętaj, że zakup mebli kuchennych to decyzja na długie lata, więc warto zaangażować swój czas. Cały proces można przeprowadzić w ciągu 2 spotkań, ale najczęściej jest ich więcej.

Zaczynamy od krótkiego spotkania, na którym określamy Twoje potrzeby, ustalamy rodzaj sprzętów, które mają znaleźć się w kuchni oraz omawiamy preferencje stylistyczne. Jeśli nie możesz dostarczyć nam wymiarów pomieszczenia, umawiamy się na pomiar. Kiedy mamy już wszystkie dane, wykonujemy projekt.

Na następnym spotkaniu oglądasz przygotowaną wizualizację i przekazujesz nam swoje uwagi. Umawiamy się na kolejny termin, gdzie zobaczysz projekt po poprawkach oraz poznasz wycenę (możemy przygotować kalkulację z opcjami wyboru). Jeśli wszystko Ci odpowiada, sporządzamy zamówienie. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany, aby zniżyć cenę, zazwyczaj robimy to na miejscu lub umawiamy się na inny dzień.
 

Jak krok po kroku wygląda współpraca (na przykładzie pozostałych mebli)?

W przypadku szaf i garderób, należy umówić się na spotkanie z projektantem, mając przygotowane wymiary ścian lub wnęki. W ciągu kilku dni zostanie przygotowany projekt do wglądu oraz wycena.

Tak samo wygląda współpraca w związku z innymi meblami, jednak czas oczekiwania na projekt i wycenę uzależniony jest od złożoności projektu.

Jeśli pomieszczenie jest bardziej skomplikowane (np. spadowy sufit) umawiamy się na przeprowadzenie bezpłatnego pomiaru.

Czy można kupić pojedyncze meble?

Można u nas zamówić meble kuchenne, szafę, garderobę oraz komplet mebli biurowych. Inne meble wykonujemy w większej ilości lub w realizacjach kompleksowych łączonych z wyżej wymienionymi zamówieniami. Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej akcesoriów meblowych i materiałów meblarskich.
 

Na jakim obszarze działa firma?

Standardowo wykonujemy realizacje w promieniu 25 km od Słupska. Meble z montażem wykonujemy także na pozostałym obszarze województwa pomorskiego oraz na terenie województw: zachodnio-pomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Pobieramy wtedy opłatę transportową 2 zł/km. Trzeba liczyć się z wydłużonym terminem realizacji związanym z trasą.
 

Co obejmuje wycena?

Cenę mebli podajemy zawsze razem z wartością usługi produkcyjno-montażowej. Osobną ofertę stanowi sprzęt kuchenny lub opłata za osadzenie powierzonych urządzeń. W cenę wliczony jest podatek VAT.
 

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Szafy z drzwiami przesuwnymi z wypełnieniem z płyt meblowych lub szkła to okres realizacji 3-5 tygodni. Na drzwi z innym wypełnieniem (np. rattan) trzeba czekać 4-5 tygodni.

Termin oczekiwania na meble kuchenne także zależy od użytych materiałów. W ciągu 4-6 tygodni mogą być realizowane meble z zastosowaniem frontów i blatów laminowanych. W terminie 6-8 tyg. wykonujemy zamówienia z frontami lakierowanymi lub fornirowanymi, z dowolnym rodzajem blatu. Realizacja mebli z frontami drewnianymi wiąże się z okresem oczekiwania od 9 tygodni.

Oprócz ogólnych założeń, trzeba mieć na uwadze inne czynniki wpływające na czas realizacji, tj. wolne terminy montażowe, okresowe wzmożenie prac i wydłużony termin oczekiwania na zamówienia o większym stopniu skomplikowania.

Jak wygląda rozliczenie za zamówienie?

Stosujemy rozliczenie w formie 3 lub 4 transz. Podział na 3 transze dotyczy zamówień z terminem realizacji krótszym niż 90 dni. W przypadku zamówień realizowanych w czasie przekraczającym 90 dni od daty zawarcia umowy, stosujemy rozliczenie 4-transzowe.

Rozliczenie 3-transzowe:

  1. 40% w ciągu 3 dni od daty przyjęcia zamówienia (przelew/gotówka)
  2. 40% do 3 dni (przelew) lub 1 dnia (gotówka) przed terminem realizacji
  3. 20% do 3 dni przed realizacją (przelew) lub przy odbiorze realizacji (gotówka)

Rozliczenie 4-transzowe:
  1. 20% w ciągu 3 dni od daty przyjęcia zamówienia (przelew/gotówka)
  2. 20% w ciągu 60 dni od daty przyjęcia zamówienia (przelew/gotówka)
  3. 40% do 3 dni (przelew) lub 1 dnia (gotówka) przed terminem realizacji
  4. 20% do 3 dni przed realizacją (przelew) lub przy odbiorze realizacji (gotówka)
Jakie są warunki gwarancji?

Udzielamy 2 lata gwarancji na meble. Zapewniamy opiekę pogwarancyjną. Okucia Blum i sprzęty kuchenne posiadają odrębne gwarancje świadczone przez producentów. W przypadku Blum jest to dożywotnia gwarancja na wszystkie systemy szufladowe, prowadnice i zawiasy, które wykorzystujemy w naszych realizacjach.
 

Czy można zamówić meble do zabudowy bez montażu?

Poprawnie przeprowadzony montaż gwarantuje trwałość mebli, dlatego chcąc przekazać Ci jak najlepszy produkt, oferujemy meble wyłącznie z pełną usługą montażową.
 

Ile czasu trwa montaż mebli?

Montaż szafy zazwyczaj przeprowadzamy jednego dnia. Meble kuchenne montujemy w ciągu 1-3 dni. Wyjątkiem są realizacje o wyższym stopniu skomplikowania oraz kompleksowe umeblowanie (obejmujące kilka pomieszczeń).
 

Kiedy można odwiedzić pracownię projektową?

Można nas odwiedzić w godzinach otwarcia, tj. w dni powszednie od 10 do 17. Zawsze jednak warto umówić się telefonicznie, bo jest to gwarancja, że projektant nie będzie miał innych spotkań i będzie mógł poświęcić Ci całą uwagę. Ponieważ szanujemy Twój czas, kolejne spotkania zawsze umawiamy na konkretny termin.
 

Czy do pierwszej wizyty w pracowni trzeba się specjalnie przygotować?

Weź ze sobą wymiary pomieszczenia, a jeśli ich nie posiadasz, umówimy się na bezpłatny pomiar.

Jeśli chodzi o stylizację mebli, możesz liczyć na nasze propozycje albo przedstawić nam własną koncepcję. Jeśli zdasz się na nas, wystarczą nam podstawowe informacje, na podstawie których rozpoznamy Twój gust: wnętrze nowoczesne czy klasyczne?  jasne czy ciemne? struktura drewna czy jednolite zabarwienie? mat czy połysk? To proste pytania, na które na pewno znasz odpowiedź.

Kiedy wybierasz się do nas w sprawie kuchni, określ jakie sprzęty będą Ci w niej potrzebne.
Informacja o wysokości środków przeznaczonych na meble jest istotna, ponieważ dostępne jest wiele materiałów, różniących się cenowo i bez przybliżenia kategorii cenowej, która Cię interesuje, nie jesteśmy w stanie rozpoznać Twoich oczekiwań.

Czy jest możliwość prezentacji wzorników u klienta?

Jeśli jest potrzeba dopasowania jakiegoś materiału do tego, co już istnieje we wnętrzu, to możemy na życzenie zabrać ze sobą podstawowy wzornik. Nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich dostępnych materiałów w domu klienta ze względu na ilość wzorników. Do tego służy nasza pracownia projektowa.
 

Ile kosztują meble na zamówienie?

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie, ponieważ nie istnieje uniwersalny cennik mebli na zamówienie. Warto śledzić na blogu wpisy z cyklu „Ile to kosztuje”, gdzie prezentowane są zestawy mebli o tym samym wyglądzie zewnętrznym, ale dzięki różnicom w wyposażeniu i doborze materiałów do każdego przykładu przypisane są 3 wersje cenowe.
 

Czy pomiar pomieszczenia jest odpłatny?

W przypadku mebli kuchennych, pomiar jest bezpłatny w promieniu 25 km od Słupska.

Do projektu szafy lub garderoby potrzebne są podstawowe dane, prosimy więc o samodzielne wymierzenie pomieszczenia.
Oczywiście w przypadku pomieszczenia bardziej skomplikowanego (np. spadowy sufit), umawiamy się na pomiar także w sprawie szafy czy garderoby.

Jak samodzielnie wymierzyć pomieszczenie?

Na kartce narysuj rzut pomieszczenia z góry. Zapisz szerokości i wysokość ścian.

Nie martw się, jeśli nie jesteś w stanie podać wymiarów co do milimetra – przed produkcją mebli i tak wszystko wymierzymy. Zawsze pomocne mogą okazać się zdjęcia pomieszczenia.

Pamiętaj, jeśli chcesz zachować stare instalacje w kuchni, od razu umów się na profesjonalny pomiar (ale najpierw przeczytaj odpowiedź na kolejne pytanie).

Jak zaplanować instalacje w kuchni?

Budując dom, najlepiej zlecić zaprojektowanie kuchni jeszcze przed wykonaniem prac instalacyjnych. Dzięki temu podłączenia będzie można dostosować do układu szafek.

Jeśli w twojej kuchni są już doprowadzone instalacje, to możemy dostosować meble do obecnych przyłączy. Warto jednak zaangażować środki na zmiany, które pozwolą na elastyczne projektowanie. Pamiętaj, że zachowując stare instalacje, ograniczasz możliwości projektanta i prawdopodobne jest, że nie da się osiągnąć najbardziej optymalnego układu szafek.

Kiedy zdecydujesz się na nowe instalacje, projekt instalacji otrzymujesz wraz z zamówieniem mebli. Możesz także skorzystać z odpłatnych usług projektowych (patrz: „Ile kosztują dodatkowe usługi projektowe?”).

Czy ponoszę koszty wykonania projektu?

Bezpłatna prezentacja obejmuje stworzenie jednej wersji projektu, który możemy poddać edycji, tj. wprowadzić zmiany kolorystyczne, zmienić położenie części szafek itp. Projekt dostępny jest do wglądu na umówionym spotkaniu w naszej pracowni projektowej. Wydruk projektu jest odpłatny (patrz: „Ile kosztują dodatkowe usługi projektowe?”).
 

W jaki sposób zostanie zaprezentowany projekt mebli?

Projekt przedstawiany jest w formie trójwymiarowej wizualizacji.

Gdy podpisujemy zamówienie, otrzymujesz wydruki projektów technicznych (rzut z góry i rzuty zabudowanych ścian) oraz 1-2 wydruki perspektywy. Na życzenie wysyłamy pocztą e-mail 1-4 rzuty perspektywiczne wizualizacji kolorystycznej. Jeśli meble wymagają dostosowania przyłączy, w ramach zamówienia otrzymujesz projekt instalacji.

Jeśli potrzebujesz, przygotujemy zwymiarowanie do projektów technicznych, które będzie pomocne np. przy układaniu płytek ściennych. Jeśli chcesz, możesz otrzymać także wytyczne do rozmieszczenia oświetlenia sufitowego.
 

Ile kosztują dodatkowe usługi projektowe?

Dodatkowe usługi projektowe opłacane są z góry. Zamówioną dokumentację otrzymujesz w formie wydruku i/lub plików JPG na pocztę elektroniczną. 

CENNIK USŁUG PROJEKTOWYCH - MEBLE KUCHENNE
- projekty techniczne (rzut z góry i rzuty zabudowanych ścian), 1-4 rzuty perspektywiczne wizualizacji kolorystycznej
cena: 300 zł (do odliczenia w przypadku zamówienia)
- instalacje elektryczne i wod-kan.
cena: 100 zł (do odliczenia w przypadku zamówienia)

CENNIK USŁUG PROJEKTOWYCH - SZAFY I GARDEROBY
zakres projektów: projekt techniczny pojedynczego mebla lub prostej zabudowy (rzut z góry i rzuty boczne, 1-2 rzuty perspektywiczne)
cena: 100 zł (do odliczenia w przypadku zamówienia)
 

Jaki jest czas oczekiwania na projekt?

Na wszystkie projekty (także na bezpłatną wizualizację do wglądu) czas oczekiwania wynosi zazwyczaj od 3 do 10 dni, ale w wyjątkowych okresach trzeba liczyć się z terminem do 3 tygodni.
 

Czy można przekazać do wyceny meble według własnego projektu?

Oczywiście. Na podstawie dostarczonego projektu sporządzimy orientacyjną wycenę. Oferta z uproszczonym opisem jest wysyłana pocztą elektroniczną lub omówiona na spotkaniu.
 

Czy jest możliwość przeprowadzenia współpracy przez Internet?

Możemy przeprowadzić wszystkie etapy współpracy drogą poczty elektronicznej. Wówczas wymagana jest przedpłata za projekty, które będą wysłane na e-mail (patrz: „Ile kosztują dodatkowe usługi projektowe?”).
 

Czy można zaprojektować meble w domu klienta?

Tworzone przez nas projekty to często kilka lub kilkanaście godzin pracy. Usługi wykonujemy z dużym zaangażowaniem i nie proponujemy tzw. wstępnych projektów, których nie da się przełożyć na rzeczywiste realizacje. Gotową koncepcję prezentujemy wyłącznie na spotkaniu w naszej pracowni projektowej.
 

Jakie można mieć korzyści kupując sprzęty kuchenne wraz z meblami?

Kupując komplet sprzętu (od 3 szt.) u nas, nie musisz troszczyć się o transport, wniesienie, montaż i podłączenie urządzeń (wszystkie te usługi wykonujemy bezpłatnie). Pomagamy w zestawieniu sprzętu do Twojej kuchni – przekazujesz swoje oczekiwania, a my dobieramy odpowiednie modele. Proponujemy urządzenia wszystkich popularnych marek, dodatkowo można u nas wybrać sprzęt dedykowany do sprzedaży w studiach mebli kuchennych. Studyjna oferta często łączona jest z dłuższymi warunkami gwarancyjnymi lub innymi korzyściami.
 

Czy można zakupić sprzęty kuchenne na własną rękę?

Oczywiście. Wówczas należy przekazać nam modele wybranego sprzętu. Należy zapewnić obecność urządzeń na czas montażu mebli. Montaż armatury sanitarnej i sprzętu AGD jest odpłatny wg cennika (jeśli chcesz otrzymać cennik, poproś o niego na konsultacji) i obejmuje osadzenie urządzeń, bez podłączenia do zasilania elektrycznego, gazowego, wodno-kanalizacyjnego lub wentylacyjnego.
 

Dlaczego można przepłacić kupując (pozornie) tańszy sprzęt w Internecie?

Ceny artykułów w Internecie wyglądają zachęcająco, ale sprzęty do zabudowy nie są drobiazgiem, który listonosz może przynieść w kopercie. Dokonując większych zakupów w Internecie spotkamy się z dodatkowymi kosztami transportu i wniesienia, a także będziemy musieli ponieść koszt osadzenia urządzeń w zamówionych meblach oraz podłączenia ich przez elektryka i hydraulika (my podłączamy tylko ten sprzęt, za którego sprawność odpowiadamy jako sprzedawcy). Ryzyko zakupów przez Internet wiąże się także z opóźnieniem dostawy lub uszkodzeniem przesyłki w transporcie.

Podsumowując, część ofert internetowych może okazać się tańsza, ale podejdź do tego racjonalnie: co innego tylko sprzedać produkt, a co innego sprzedać, dostarczyć, wnieść, zamontować i podłączyć. Jeśli jednak nie chcesz robić zakupów przez Internet, ale kuszą Cię promocje w dużych marketach, pamiętaj, że u nas także znajdziesz okazje.
 

Czy jest możliwość złożenia zamówienia wyłącznie na sprzęt kuchenny?

Jeśli już masz meble, a potrzebujesz sprzętu do swojej kuchni, oferujemy produkty Franke i Falmec. Urządzenia innych marek sprzedajemy wyłącznie w zestawach z meblami kuchennymi.